فوق تخصص جراحی قلب، نایب رئیس مجلس و نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی

جستجو و فیلتر اخبار

تاریخ شروع انتشار

-

جدیدترین اخبار و رویدادها

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید

امروز771
دیروز1172
این هفته7949
این ماه17086
کل بازدیدها2106162

افراد آنلاین

16
آنلاین

سه شنبه, 17 مرداد 1396 ساعت 09:53

اجرایی شدن پروژه GNAF دست اندازی به منابع ملی را قطع خواهد کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دکتر پزشکیان با اشاره به اهمیت پروژه‌ی GNAF در سطح ملی و منافع حاصل از آن اظهار داشت: موضوع GNAF دستیابی به داده های درست و  اطلاعات معتبر را فراهم می کند که در حال حاضر به علت نبود اطلاعات موثق اجرای پروژه های ملی یا متوقف و یا پیشرفت آهسته دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، سیزدهمین جلسه کارگروه ملی GNAF در حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه، علاوه بر دکتر پزشکیان، مهندس مهری، دکتر قائمی مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات شهرداری تهران، دکتر رجبی فرد مشاور عالی مدیرعامل پست و دکتر نجفی معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک و سایر مسئولان و متولیان پروژه مذکور نیز حضور داشتند.

دکتر پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی در سخنانی کوتاه با اشاره به اهمیت این پروژه در سطح ملی و منافع حاصل از آن اظهار داشت: موضوع GNAF دستیابی به داده های درست و  اطلاعات معتبر را فراهم می کند که در حال حاضر به علت نبود اطلاعات موثق اجرای پروژه های ملی یا متوقف و یا پیشرفت آهسته دارند.
وی ادامه داد: این پروژه بسیار بزرگی برای پست است که در تغییر نگاه مسئولان دولتی نیز بسیار موثر خواهد بود.
نایب رییس مجلس اظهار داشت: برای پیشرفت سریع تر این پروژه باید پیش از اطلاع رسانی عمومی، ابتدا مسئولان ارشد کشور اطلاعات لازم در زمینه کاربردها و تأثیرات آن را دریافت کرده و از منافع حاصل از پیاده سازی آن آگاه شوند.
دکتر پزشکیان افزود: چنانچه این اقدام صورت پذیرد در پیشرفت پروژه و اختصاص منابع مالی از سوی مجلس نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت و می تواند روند امور را تسریع بخشد.
وی تصریح نمود: کار بزرگ پست و سایر دستگاه های مرتبط با این پروژه، در کاهش معضلات مربوط به املاک و مکان و همچنین جلوگیری از دست اندازی به منابع ارضی کشور بسیار تاثیرگذار است و این امر در صورت توجیه به موقع و درست برای مسئولان ارشد کشور نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
دکتر پزشکیان تأکید نمود: باید به روند پروژه تسریع بخشید و در کوتاهترین زمان دستگاه های اجرایی را از خدمات آن مطلع ساخت و این امر با کمک نیروهای نخبه دانشگاهی و بخش خصوصی امکان پذیر خواهد شد.

اجرایی شدن پروژه GNAF دست اندازی به منابع ملی را قطع خواهد کرد

در این جلسه مهندس مهری با ارائه گزارش از روند اقدامات انجام شده در سال 96 اظهار داشت: از ابتدای سال جاری دستگاه های متولی این امر ضمن تدوین فاز دوم برنامه عملیاتی که در فاز دوم شامل 76 شهر و یک هزار روستاست، این پروژه را در سامانه نیپا به عنوان پروژه اولویت دار اقتصاد مقاومتی ثبت نموده و طراحی و راه اندازی بستر پایه نقشه و استانداردهای مرتبط را نیز به سرانجام رساندند.
وی ادامه داد: از دیگر اقداماتی که طی این مدت انجام شده می توان به طراحی و تدوین معماری IT پروژه ملی جی نف، توسعه نرم افزار ژئو کدینگ اطلاعات، تکمیل ژئو دیتابیس و آزمون آدرس های جی نف در شهرهای پایلوت، برگزاری کارگاه آموزشی برای کاربران پستی، تشکیل جلسات استراتژیک و فنی به صورت هفتگی و برگزاری نشست های سازمانی و استانی و همچنین نیروی های مسلح اشاره کرد.
وی همچنین به تشکیل جلسات و نشست های هفتگی اشاره و گزارش نشست های انجام شده با سازمان نقشه برداری و نیروهای مسلح را ارایه می دهد.
مدیرعامل پست با تاکید بر این که 100 درصد مراکز استان ها به این سرویس می پیوندند گفت: در جلسه قبل مقرر شد تا دستور العمل ها و نظام نامه های موجود بر روی پرتال مربوطه بارگذاری شود که خوشبختانه با همت مسئولان مربوطه محقق شده و اطلاعات مربوطه در دسترس می باشد.
دکتر رجبی فرد مشاور عالی مدیرعامل نیز با بیان این نکته که اجرایی شدن این پروژه موجب کاهش 40 درصدی نیروی انسانی خواهد شد افزود: باید برای تضمین پایداری و کاهش وابستگی سیستم به فرد و یا دستگاه دیگری نهایت تلاش خود را به کار بندیم.
وی اظهار امیدواری نمود تا کشور ایران نیز به جمع معدود کشورهایی که خدمات مکان محور را به صورت سیستماتیک ارائه می دهند پیوسته و شهروندان خود را از حیث کاهش هزینه و دردسرهای پیگیری منتفع نماید.

اجرایی شدن پروژه GNAF دست اندازی به منابع ملی را قطع خواهد کرد

مشاور عالی مدیرعامل پست همچنین اجرای کامل این پروژه در کشور را منوط به همکاری دستگاه های ذیربط برشمرد و گفت: تعامل و پوشش دستگاه ها در فرآیند اجرای این پروژه از اهمیت زیادی برخوردار بوده و سرمایه گذاری در آن را قابل برگشت و سودآور خواهد کرد.
در ادامه دکتر قائمی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در خصوص اقدامات اجرا شده در شهر تهران اظهار داشت: در سال 1387 منطقه یوسف آباد به عنوان پایلوت طرح انتخاب شد و پس از جمع آوری اطلاعات نسبت به پیاده سازی آن اقدامات لازم صورت گرفت.
وی سپس گفت: پس از اجرای موفقیت آمیز این پروژه در منطقه یوسف آباد تهران، با توجه به این که بانک اطلاعاتی شهرداری و پست با یکدیگر همگام می باشند اجرای آن در سایر بخش های تهران نیز امکان پذیر شد که به کمک دستگاه های مرتبط در تمام استان تهران در حال اجرا و پیاده سازی است.
در این جلسه مجریان بخش های مختلف این پروژه گزارش کوتاهی از پیشرفت و اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف را ارائه دادند.

خواندن 1301 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.